21 Aralık 2014 Pazar

DURU 3 YAŞINDA...Tüm hayat koşturmacalarının arasında bir melek dünyaya getiriyorsunuz ve büyüyor farketmeden....Ne çabuk geçmiş zaman minnak kuzum.Ve tam tamına " 3 " yaşında olmuş...Nice sağlıklı mutlu güleç yüzlü seneleri olsun kızımın ve dünyaya binbir umutla getirilen tüm meleklerin...
Nedense her defasında çok yoğun bir sipariş dönemine denk geliyor kızımın doğumgünü...Sade ama lezzetli bir Hello Kity pastası yaptım alel acele :) Seneye hiç şansım yok zira yaşı büyüdükçe partilerin ve pastaların tadına ve farkına varmaya başlıyor.Bir sonraki sene çok daha hazırlıklı olmam gerektiğini şimdiden hissediyorum :)Pastamızın içi bol frambuaz ve üzeri çikolata kaplı fıstık doluyodu :)2 yorum:

 1. Merhabalar ben de kendim evde bu tarz pastalar yapıyorum tabii ki sizinkinin kenarından bile geçemez çünkü benim pastam böyle kalıp gibi durmuyor sanırım pandispanyam çok yumuşak oluyor. Ne yapmalıyım eğer sır değilse? Şimdiden sonsuz teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,Öncelikle geç cevap yazdığım için çok özür dilerim.Kreş mevsimiyle gelen hastalıklar bir türlü yakamızı bırakmıyor :( Ve ne yazık ki işlerimle de ilgilenemiyorum.
  Sorunuzu cevaplamaya çalışayım...Bundan önceki pastalarıma bakarsanız sizinkilerden pek te farklı olmadığını görebilirsiniz.Özellikle de kızım için yaptığım 2. yaş pastası...Kaplaması bile bir felaketti.Kendi başınıza pek yapılası işler değil aslında.Ya da çok çok maharetli olmak gerekiyor.O zaman yaptığım pandispanyam çok yumuşaktı ve gerektiği gibi iç kreması ve dolgusunu yapamamıştım.Çok amatörce hatta bence bir felaketti.Pandispanya keskin kenarda çok daha sağlam oluyor.Sert değil ama kat çıkmaya müsait bir yapıda.Ve tum pasta önce ganajla sıvanıp dolapta bekletiliyor.O sırada zaten keskin kenar yapılıyor.Sonra kaplaması yapılıyor ve keskin kenar için 2 adet şeker hamuru ütüsüyle kenarlar keskinleştiriliyor.Bunlar bence eğitimsiz çok olmaz.Bir de bolca pratik yapmakla.Zamanla çok daha iyi oluyor kenarlar.Ben henüz çok acemiyim diyorum.Görseniz jilet gibi keskin kenarlar var :)
  Kursa gidemem bol vaktim yeterli de param yok derseniz de tavsiyem youtube tan bol bol yapım aşamalarını izleyin deneyin...
  Bol şans diliyorum.
  Sevgilerimle....

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...